sobota, 20 kwietnia 2024

"Hearts and Thorns" Ella Fields

 
"Hearts and Thorns" Ella Fields, Tyt. oryg. Hearts and Thorns, Wyd. Niezwykłe, Str. 335

 

Romans z przybranym bratem i motywem hate-love.

Ella Fields po raz trzeci otwiera przed nami drzwi do swojej romantycznej serii i pokazuje, że miłość wybiera zawsze odpowiednie osoby. W najnowszej powieści autorki przekonamy się bowiem, że uczucie pokona nawet najcięższe próby.

Lubię książki autorki, ponieważ charakteryzuje je dobry klimat. Chociaż fabuła wydaje się prosta i opierająca na znanych motywach to od samego początku otulają nas emocje i prowadzą przez skomplikowany świat sercowych rozterek. Stajemy na równi z bohaterami i trzymamy kciuki za powodzenie założonych przez nich celów a także z niecierpliwością przerzucamy kolejne strony, by jak najszybciej dowiedzieć się w jakim kierunku potoczą się ich sprawy. To niekoniecznie skomplikowana opowieść a jednak budząca wiele uczuć w czytelniku, który doskonale potrafi się w tym wszystkim odnaleźć

Na pierwszym planie pojawiają się dwa konkretne motywy: uczucie od nienawiści do miłości a także romans z przybranym bratem. Znamy tę historię z innych powieści a jednak Ella Fields potrafi ubrać to w nowe emocje i otoczyć dawką innych przygód, tworząc coś nowego i wartego uwagi. Przez jej opowieść zatem płynie się szybciej niż można było przypuszczać a perypetie głównych bohaterów nie są nam ani przez moment obojętne. Nie nudzimy się także podczas czytania a wręcz przeciwnie - czujemy się odpowiedzialni za wybory postaci.

Autorka w odpowiedni sposób prowadzi nas przez motyw zakazanej w miłości, pokazując od samego początku jak wielkie było to wyzwanie dla bohaterów. Obserwujemy zatem dzieci nawiązujące pomiędzy sobą nić porozumienia a także młodych dorosłych, którzy za sprawą jednego zakazanego pocałunku zaczęli czuć do siebie coś więcej.Willa i Jackson poznali się w dzieciństwie a nie jak to często bywa już w dorosłym życiu. Wystawieni na próbę uczucia musieli odpowiedzieć sobie na pytanie czego tak naprawdę od siebie oczekują. Jeden pocałunek pojawiający się znikąd dał im mocno do myślenia, chociaż Jackson szybko to ukrócił, oznajmiając dziewczynie, że to nigdy nie może wyjść dalej. On wyznaczył granice które jej bardzo trudno było zachować, szczególnie gdy widziała jak na szkolnych korytarzach wzrok wszystkich dziewczyn kieruje się w stronę jej zakazanej miłości. Jackson stawał się najpopularniejszym chłopakiem w liceum, a Willa starała się robić wszystko, by trzymać się od niego jak najdalej.

"Hearts and Thorns" to lektura utrzymana w typowym stylu nastoletnich opowieści. Podążamy drogą młodych bohaterów którzy pogubili się w swojej sytuacji nie do końca wiedząc jak wszystko poukładać. Jednocześnie mamy poczucie, że powieść wychodzi poza schemat i dotrze do szerszego grona odbiorców, ponieważ stawia na sceny, które dostępne są tylko dla pełnoletnich czytelników. Znajdziemy zatem zakazany romans i obserwujemy jak to wszystko dalej się potoczy, jednocześnie dobrze bawiąc się przy przerzucaniu kolejnych stron, ponieważ styl Elli Fields pozwala nam w pełni zaangażować się w fabułę.

Recenzja powstała przy współpracy z Wydawnictwem Niezwykłe.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz